723 505 505  8:00 - 21:00
Zwroty i reklamacje

Zwroty i reklamacje

Procedury zwrotu zakupu przez sklep internetowy Classica

DZIĘKI TEMU, ŻE JESTEŚMY PRODUCENTEM OBRĄCZEK I PIERŚCIONKÓW MARKI CLASSICA JAKO JEDYNY SKLEP INTERNETOWY DAJEMY NASZYM KLIENTOM MOŻLIWOŚĆ ZWROTU PRODUKTÓW PERSONALIZOWANYCH ORAZ TYCH Z GRAWEREM.

Zwrot do 14 dni:

a) klientowi przysługuje prawo do zwrotu zamówionego towaru bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty wydania towaru

b) obejmuje zwrot obrączek personalizowanych tj. z grawerem oraz z ozdobami

c) obejmuje zwrot personalizowanych pierścionków tj. z grawerem

d) obrączek skonfigurowanych tj. stworzonych z pomocą konfiguratora online

Zwrot do 100 dni:

a) Termin zwrotu w przypadku obrączek klasycznych niepersonalizowanych w ciągu 100 dni od daty wydania towaru tj. obrączek bez grawerów oraz ozdób

b) Termin zwrotu w przypadku niepersonalizowanych pierścionków 100 dni od daty wydania towaru tj. bez grawerów oraz personalizacji opakowania.

Dodatkowe infomacje dotyczące zwrotu

1. Zgłoszenie zwrotu następuje za pomocą kontaktu telefonicznego - 723 505 505, bądź za pośrednictwem adresu e-mail - [email protected].

2.  Zwracany towar powinien być dostarczony na adres korespondencyjny Sprzedawcy w postaci nienaruszonej, zapakowany w oryginalne opakowanie, nieposiadające oznak użytkowania, wraz z załączonym dowodem zakupu oraz metkami.

a) klient w celu dokonania zwrotu przesyła towar podlegający zwrotowi na adres: Jubiler Niewęgłowski, ul. Bukowa 17, 21-100 Lubartów. 

b) towar po otrzymaniu zwrotu poddawany jest ekspertyzie w celu potwierdzenia braku śladów użytkowania

3. W przypadku zwrotu towaru z widocznymi śladami użytkowania tj, rysami, wgnieceniami czy innego rodzaju uszczerbkami mechanicznymi sklep internetowy ma prawo do odstąpienia od przyjęcia zwrotu zakupionych produktów.

4. Po pozytywnym rozpatrzeniu, zwrot należności nastąpi w terminie 14 dni roboczych, od dnia doręczenia towaru w takiej samej formie, jaką została dokonana płatność z tytułu zakupu

5. Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek za pobraniem 

6. Zwroty do transakcji wykonywanych za pośrednictwem „rat PayU” są możliwe do 14 dni, licząc je od dnia otrzymania produktu.

Brak możliwości zwrotu

1. Produkty indywidualne realizowane na specjalne zamówienie klienta, które są dostosowane do jego osobistych potrzeb lub preferencji (np. produkty poddawane projektowi według wskazówek klienta), nie podlegają zwrotowi.

2. Takie produkty są wykonywane na specjalne zamówienie klienta i nie mogą być zwracane, chyba że są one uszkodzone lub całkowicie niezgodne z zamówieniem.

Koszt zwrotu zakupionego produktu

W przypadku zwrotów lub wymiany zakupionych pierścionków lub obrączek, koszty wysyłki są ponoszone przez Klienta

Czy mogę dokonać wymiany?

W Classica wymiana towarów jest możliwa, jednak po uprzednim kontakcie e-mail - [email protected] bądź telefonicznym - 723 505 505

Czy mój zwrot dotarł już do pracowni?

Gdy Twoja przesyłka zwrotna dotrze do naszej pracowni otrzymasz od nas potwierdzenie e-mailowe.

Reklamacje

1.    Klient, ma prawo złożyć reklamację, zgodnie z wystawioną przez producenta towaru gwarancją lub obowiązującymi przepisami prawa jeżeli kupiony towar posiada wady wynikające z błędu pracowni.

2.    Reklamacja składana jest drogą elektroniczną na adres [email protected] z opisem wszelkich wad.

3.    Reklamowany Towar musi być zapakowany w odpowiednie opakowanie, uniemożliwiające jego uszkodzenie podczas zwrotu. Do przesyłki reklamacyjnej należy dołączyć dowód zakupu oraz niezbędne dokumenty otrzymane podczas zakupu.

a) po otrzymaniu przesyłki reklamowany produkt poddany zostaje ocenie specjalisty w celu ekspertyzy.

4.    Reklamacja Towaru zostanie rozpatrzona do 14 dni od dnia przyjęcia produktu na pracownię Classica.

a)    klient otrzyma informację zwrotną o warunkach rozpatrzenia reklamacji, która przekazana zostanie w wiadomości zwrotnej na adres e-mail na który została złożona reklamacja.

b)    w przypadku odrzucenia reklamacji Sprzedawca powiadomi o tym Klienta podając powody tej decyzji.

5.    Reklamacji nie podlegają uszkodzenia mechaniczne produktów tj. ścieralność matów, fakturek czy rysy wynikające z naturalnych właściwości kruszcu, nie jest podstawą do składania reklamacji.

6.    Gdy wymiana bądź naprawa towaru okaże się możliwa, sprzedawca powiadomi o tym Klienta oraz przekaże wszelkie informacje dotyczące dalszego toku postępowania.

7.    Sprzedawca nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.